Hotel Pałac Czarny Las, Woźniki, k. Częstochowy
Hotel Pałac Czarny Las, Woźniki, k. Częstochowy
Tło bannera

CZARNOLESKA HISTORIA Dawno temu...

27 lis 20
28 lis 20

Pałac Czarny Las

Pierwsze ślady Pałacu pojawiają się już na mapach z 1902 roku.
Budynek w okresie blisko 120 lat swojego istnienia był świadkiem wielu istotnych historycznie wydarzeń.
Odgrywał ważną rolę w okresie plebiscytowym.

W latach 1918 – 1922 często zdarzały się w Czarnym Lesie rewizje w domach działaczy polskich. Pałacyk wykorzystywany był wówczas do ukrywania broni przeznaczonej do działalności dywersyjnej prowadzonej przez powstańców oraz do ukrywania osób poszukiwanych na terenie Prus za działalność antypaństwową.

WOJCIECH KORFANTY W TLE

W Czarnym Lesie Wojciech Korfanty, Dyktator III Powstania Śląskiego, przedsięwziął myśl o wezwaniu polskojęzycznej ludności Górnego Śląska do zbrojnego powstania. Po powstaniu, do roku 1942, budynek był kilkakrotnie sprzedawany, aż w końcu został przejęty przez Skarb Państwa III Rzeszy.

POWOJENNE LOSY PAŁACU


Po wojnie, po 40 latach kolejnych zmian właścicieli, w 1988 roku kupiła go Spółdzielnia Inwalidów ERA w Chorzowie (dzisiejsza ERA Sp. z o.o.). Przez 11 lat budynki stanowiły Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy "Dworek". Zgromadzenie środków na inwestycję, a także prace nad koncepcją rekonstrukcji, rozbudowy i modernizacji obiektu, wymagały czasu. Ostatecznie w roku 1999 rozpoczęto inwestycję modernizowania obiektu dla celów hotelowych o wysokim standardzie.
W 2003 roku uruchomiono czterogwiazdkowy Hotel Pałac Czarny Las, który dziś tworzy bazę noclegową i szkoleniową na najwyższym poziomie, przyjmując swoich Gości w wyjątkowych wnętrzach.

Zapisz się na nasz newsletter

Bądź na bieżąco z naszymi ofertami i promocjami!

Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij